3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Научниците открија сосема нов тип на клетка што се крие во човечките бели дробови

Научниците открија сосема нов тип на клетка што се крие во човечките бели дробови

Новооткриените клетки во човечкото белодробно крило играат витална улога во одржувањето на правилното функционирање на респираторниот систем, па дури и би можеле да бидат...

Latest news

- Advertisement -spot_img