8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

НАСА избра две компании кои ќе направат нови комбинезони за астронаутите на Месечината

НАСА избра две компании кои ќе направат нови комбинезони за астронаутите на Месечината

Американската аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) во средата објави дека им наредила на две компании - "Axiom Space" и "Collins Aerospace" - да развијат...

Latest news

- Advertisement -spot_img