1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Надал по победата над Ѓоковиќ очекува уште едно полуфинале

Надал по победата над Ѓоковиќ очекува уште едно полуфинале

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на турнирот Ролан Гарос. Тој по голема борба ноќеска го совлада Новак Ѓоковиќ со 3:1, по...

Latest news

- Advertisement -spot_img