8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

навики

Лекарите препорачуваат: Секој ден треба да се мијат само три дела од телото

Повеќето луѓе се тушираат, во просек, еднаш дневно, а во летните месеци уште почесто. Дали е тоа здраво? Ако ги прашате докторите, не е...

Навики кои ќе ви го скршат имунитетот и ќе ве доведат во голема опасност

Бидејќи вирусите како Ковид-19 сè уште циркулираат, грижата за имуното здравје никогаш не била поважна. „Имунолошкиот систем се бори со микроорганизмите што предизвикуваат болести, или...

Зошто кучињата ги следат сопствениците кога одат во тоалет?

Дали можете да одите во тоалет без вашето куче?Ако вашето куче ве следи насекаде, особено во бањата, постои причина за тоа. Многу е веројатно дека...

Пет навики кои ја нарушуваат меморијата

Од раното детство почнуваме да тренираме внимание и меморија со учење песни, странски јазици и решавање загатки. Меѓутоа, со возраста, оваа важна способност на...

Пет ужасни утрински навики кои треба веднаш да ги промените!!!

Секое утро кога се будиме правиме некои работи кои веќе станаа рутина. Некои од нив ве прават бавни, негативни, дури и мрзливи во раните...

Latest news

- Advertisement -spot_img