1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

наведувајќи го како проблем транспортот преку Австрија

Руски „Гаспром” ја прекина испораката на гас за италијанската компанија „Ени”, наведувајќи го како проблем транспортот преку Австрија

Руски „Гаспром” ја прекина испораката на гас за италијанската компанија „Ени”, наведувајќи го како проблем транспортот преку Австрија, соопшти денеска италијанскиот енергетски гигант, додавајќи...

Latest news

- Advertisement -spot_img