2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Можно е да ги оштетиле нуклеарните складишта

Можно е да ги оштетиле нуклеарните складишта

Советникот на украинскиот министер за внатрешни работи, Антон Герашченко, попладнево изјави дека руските сили влегле во областа Чернобил. – Во борбите можеби е оштетен и...

Latest news

- Advertisement -spot_img