-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Мицотакис: Не смее да се попречи редот

Мицотакис: Не смее да се попречи редот, да не се заборави Западен Балкан, прв приоритет е решавање на прашањето меѓу Северна Македонија и Бугарија...

За евентуалната ЕУ перспектива на Украина и Молдавија, меѓу другото, говореше грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на дискусија во рамките на 27-от Конгрес на Европската...

Latest news

- Advertisement -spot_img