7.9 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Мицкоски

Мицкоски ги објаснува мотивите за одржување референдум за договорот со Бугарија

Потребни се најмалку 910.000 гласачи, запишани во Единствениот избирачки список, да излезат на гласање, за да биде успешен референдумот за поништување на Договорот за...

Мицкоски: Каква е врската на ЕСМ со албанска државна и приватна компанија и со ЕТМТ?

Како се пљачка Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ! Каква е врската помеѓу ЕЛЕМ/ЕСМ, албанската државна енергетска компанија КЕШ, компанијата ЕТМТ Енерџи ДООЕЛ Скопје (омилен...

Мицкоски: Ако соберат 80 пратеници, си одам од политиката, ако не, да одиме на избори!

На Владата ѝ предлагам, веднаш кога парламентот ќе се врати од годишен одмор, прва точка на првата седница да биде предлогот за измена на...

Мицкоски во следните неколку дена заедно со семејството ќе одмора во Црна Гора

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во следните неколку дена заедно со семејството ќе одмора во Црна Гора, но не се знае каде ќе престојува. Минатата...

Мицкоски: Овој ден е симболот на македонската борба за слобода и државност, ден кој врзува две епопеи и еден идеал, а тоа е идеалот...

Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честитам 2-ри Август Илинден, Денот на Републиката....

Алијанса за Албанците – Мицкоски нема да најде вазален партнер во оваа партија

Партиите кои денеска ги повика и ги обвини претседателот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски одговарија на прозивките дали албанската опозиција навистина е во опозиција. Од...

Мицкоски: Референдум ќе има за спорен дел од преговарачката рамка,

Никој не споменува опција за референдум  за промена на Уставот. За Уставот браникот се пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, затоа што во јавноста има...

Мицкоски вели дека е чудно ако нема притисок!

При денешната посета на општина Бутел, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на притисоците од страна на власта врз...

Мицкоски: Граѓаните треба да излезат на референдум и да кажат дали се ЗА или НЕ СЕ ЗА овие измени кои што Владата ги потпиша...

Пред да се случи таа вистинска меѓувладина кога треба да се усвои преговарачката рамка има еден дел каде што се вели воведни изјави од...

Мицкоски: Додека јас сум претседател нема да се смени Уставот за бугарските барања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вети дека додека е тој претседател на партијата нема да има промена на уставот за да бидат бугарските барања...

Latest news

- Advertisement -spot_img