-0.1 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Мицкоски очекува предвремените парламентарни избори да се случат многу брзо

Мицкоски очекува предвремените парламентарни да бидат во мај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска уште еднаш повтори дека неговата партија останува на ставот за предвремени парламентарни избори. Тој очекува кон крајот на...

Мицкоски очекува предвремените парламентарни избори да се случат многу брзо

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува да се повторат резултатите од локалните избори и на предвремените парламентарни избори кои, како што вели ќе...

Latest news

- Advertisement -spot_img