7.9 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Мицкоски вели дека во тој случај можен е референдум за Преговарачката рамка

Мицкоски вели дека во тој случај можен е референдум за Преговарачката рамка

Бугарија би можела да се откаже од барањето за внесување на Бугарите во македонскиот Устав, поради блокадата која ја најавија пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, а...

Latest news

- Advertisement -spot_img