7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Михаил Подољак

Подољак: Нема напредок, но секоја војна завршува на масата за разговори

Михаил Подољак, советник на украинскиот претседател,  изјави дека руско-украинските преговори се прекинати. Процесот е запрен, но тоа не значи дека страните на крајот нема...

Latest news

- Advertisement -spot_img