More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  Мексико

  Забрането пушење насекаде, дури и на плажите..

  Мексико донесе еден од најстрогите закони за контрола на тутунот во светот, со кој се забранува пушење на сите јавни места, пренесува Metropoliten.si. Мерката, која...

  Мексико ја започна својата кандидатура за Олимписките игри во 2036 година.

  Мексико започна официјална кандидатура за Олимписките игри во 2036 година, објавија во заедничка изјава Министерството за надворешни работи на земјата и Мексиканскиот олимписки комитет...

  Мексико ќе се жали во ОН за платената вакцина што не пристигнала

  Мексико ќе поднесе жалба до Обединетите нации за неуспехот да испорача платени дози на вакцината Ковид-19, објави во понеделникот мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез...

  Третиот светски рекет Александар Зверев е дисквалификуван од АТП 500 турнирот во Акапулко, Мексико

  Третиот светски рекет Александар Зверев е дисквалификуван од АТП 500 турнирот во Акапулко, Мексико. Организаторите го суспендираа тенисерот од турнирот во сингл поради неспортско однесување...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img