14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Мекартни

Пол Макартни го слави својот 80-ти роденден и ќе биде најстариот изведувач на култниот фестивал

Легендарниот Пол Макартни во сабота ќе наполни 80 години, а само една недела подоцна ќе биде најстариот изведувач на фестивалот Гластонбери. Дури се шпекулира дека...

Latest news

- Advertisement -spot_img