7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Медведев се заканува со нуклеарно оружје: „Го избравме нашиот пат

Медведев се заканува со нуклеарно оружје: „Го избравме нашиот пат, нема враќање назад!“

Дмитри Медведев, поранешен претседател на Русија и заменик-шеф на рускиот Совет за безбедност, вчера ги објави резултатите од одлуката на Путин. Тој вели дека трите...

Latest news

- Advertisement -spot_img