25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

марихуана

Извештај: Европа – центар за производство и дистрибуција на лекови низ светот

Европа станува центар за производство и дистрибуција на наркотици ширум светот, особено кокаин, се предупредува во извештајот на агенцијата на Европската унија. „Пазарот на метамфетамин...

По судирот од камионот испаднале пакувања со марихуана

Необична глетка ги фатила полицајците кои пристигнале да ја расветлат сообраќајната несреќа.Според објавата на официјалниот профил на Твитер, инцидентот се случил во 7:15 часот...

Претставничкиот дом на САД ја поддржа легализацијата на марихуаната, преминот во Сенатот е под знак прашалник

Претставничкиот дом на САД во петокот го усвои предлог-законот за укинување на федералната забрана за марихуана што им создаде правни главоболки на корисниците и...

Нов производ на Тајсон: Бонбони од канабис во облик на каснати уши!

Американецот Мајк Тајсон се уште е најмладиот светски шампион во историјата на тешка категорија и еден од најпопуларните боксери на сите времиња. Доцната фаза...

Израелската пустина Негев ,постанува главен центар за производтсво на медицински Канабис?!

Во израелската пустина Негев, далеку од облакодерите на Тел Авив, тие се надеваат дека ќе ја развијат меѓународната репутација на главниот град на медицинскиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img