9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

марихуана

За прв пат во историјата, повеќе Американци пушат марихуана отколку цигари

Бројот на пушачи во САД е помал од бројот на луѓе кои редовно користат канабис, за прв пат откако се води евиденција. Имено, новото истражување...

Употребата на марихуана е во пораст кај младите Американци

Употребата на марихуана кај младите Американци минатата година достигна рекорд, а употребата на халуциногени супстанци е во пораст, покажува неодамнешното истражување. Четириесет и три проценти...

ЕКСКЛУЗИВНО- МВР со рекордна заплена на марихуана во вредност од 500.000.000 евра во близина на Охрид ,упасени водачи на балканскиот клан

Одделот на МВР за Оддел за Криминалистичка полиција, синоќа изврши претрес во „фабрика“ за Марихуана во село Оровник во близина на Охрид ,дознава Ohridsky.com. Од...

МВР продолжува со претреси во село Дрслајца – Струга, пронајдени екстермно големи количини на Марихуана

Одделот на МВР за сузбивање на организиран и сериозен криминал,од изутрина врши претреси во фабрика за Марихуана во село Дрслајца Струга.Како што и претходно...

Извештај: Европа – центар за производство и дистрибуција на лекови низ светот

Европа станува центар за производство и дистрибуција на наркотици ширум светот, особено кокаин, се предупредува во извештајот на агенцијата на Европската унија. „Пазарот на метамфетамин...

По судирот од камионот испаднале пакувања со марихуана

Необична глетка ги фатила полицајците кои пристигнале да ја расветлат сообраќајната несреќа.Според објавата на официјалниот профил на Твитер, инцидентот се случил во 7:15 часот...

Претставничкиот дом на САД ја поддржа легализацијата на марихуаната, преминот во Сенатот е под знак прашалник

Претставничкиот дом на САД во петокот го усвои предлог-законот за укинување на федералната забрана за марихуана што им создаде правни главоболки на корисниците и...

Нов производ на Тајсон: Бонбони од канабис во облик на каснати уши!

Американецот Мајк Тајсон се уште е најмладиот светски шампион во историјата на тешка категорија и еден од најпопуларните боксери на сите времиња. Доцната фаза...

Израелската пустина Негев ,постанува главен центар за производтсво на медицински Канабис?!

Во израелската пустина Негев, далеку од облакодерите на Тел Авив, тие се надеваат дека ќе ја развијат меѓународната репутација на главниот град на медицинскиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img