7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Македонски научници освоија прво место со својата иновација

Македонски научници освоија прво место со својата иновација

Македонски научници се дел од тимот што освои прва награда на престижната меѓународна конференција Ubicomp во Англија. За време на водечката меѓународна конференција за...

Latest news

- Advertisement -spot_img