2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Лукашенко на Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден

Лукашенко го изненади Путин за 70-от роденден

Санкт Петербург, 7 октомври 2022 година (МИА) – Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко на својот руски колега Владимир Путин му подари трактор за неговиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img