20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

лето

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој...

Летото започна, денес е најдолгиот ден во годината

Летото на северната хемисфера започна денеска во 11.13 часот. Во исто време, зимата официјално започна на јужната хемисфера. За жителите на северната хемисфера, летото започнува...

Како да го подготвите телото за лето: Совети за тренинг и исхрана

Летото се приближува и оние кои штотуку се сетија дека можат да вежбаат се прашуваат од каде да почнат. Физичката активност влијае на нашето...

Времето денеска ќе биде сончево и топло ,максималната температура ќе достигне 33 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните...

Latest news

- Advertisement -spot_img