14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

летови

Бритиш ервејс откажа илјадници летови

Британската авиокомпанија Бритиш ервејс објави дека ќе откаже уште 10.300 летови до поблиски дестинации кои беа вклучени во распоредот на летови меѓу август и...

Украинските пилоти зборуваат за руската инвазија

Пилотите на украинските борбени авиони се борат ноќ по ноќ против непријател кој има пет пати повеќе авиони на располагање. И покрај тоа што немаат...

Холандската филијала на Ер Франс-КЛМ денес откажа речиси 170 летови до и од аеродромот во Амстердам поради лошите временски услови

КЛМ, холандската филијала на Ер Франс-КЛМ, синоќа објави дека ќе откаже речиси 170 летови до и од аеродромот во Амстердам во петок поради лошите...

Latest news

- Advertisement -spot_img