16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Лансиран Фалкон 9

Лансиран Фалкон 9, јаболка, кромид и домати пристигнуваат за астронаутите на вселенската станица

Американската компанија SpaceX ја лансираше во орбитата ракетата Falcon 9, наменета за снабдување на астронаутите на Меѓународната вселенска станица (ISS). Ракетата „Фалкон 9“, на чиј...

Latest news

- Advertisement -spot_img