2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Лавров: Средбата меѓу Путин и Зеленски ќе се одржи кога ќе ги приближат ставовите

Лавров: Средбата меѓу Путин и Зеленски ќе се одржи кога ќе ги приближат ставовите

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во понеделникот изјави дека средбата меѓу претседателот Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски треба да...

Latest news

- Advertisement -spot_img