17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Лавров вели дека ЕУ ги уништила добрите односи со Русија кои се градени со години

Лавров вели дека ЕУ ги уништила добрите односи со Русија кои се градени со години

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. –...

Latest news

- Advertisement -spot_img