More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  крим

  ВИДЕО Протече снимка од Крим: Аеродром гори, Украинците користеле дронови?

  На социјалните мрежи беа објавени првите снимки од експлозиите кои во текот на ноќта се случија на Крим. Според информациите на украинските медиуми, аеродромот...

  Соборен дрон над седиштето на руската флота на Крим

  Напад со дрон е извршен врз седиштето на руската Црноморска флота на Крим. Михаил Развозаев, администраторот на Севастопол назначен од Москва, на социјалната мрежа Телеграм...

  Објавена снимка: Како изгледала руската база пред и по нападот

  Најмалку седум руски авиони се уништени во експлозии на Крим во вторникот, покажаа сателитски снимки. Си-Ен-Ен објави дека ова би можело да биде најголемата еднодневна...

  Руски Тасс: Дронот што падна во Загреб синоќа беше соборен на Крим

  Руската новинска агенција Тас објави дека во четвртокот се урнале два украински беспилотни летала од ист тип Ту-141. „Првиот од нив падна во близина на...

  Крим, Доњецк и Луганск не ги даваме!

  Алтернатива за влезот во НАТО може да биде нов безбедносно воен договор гарантиран од САД, Турција или соседните земји, потенцијално вклучувајќи ја и Русија,...

  Сергеј Лавров-Крим е дел од Русија и за него не може да се преговара

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва останува посветена на „демилитаризацијата на Украина“ и дека мора да има список на...

  Украина децидна на преговорите,бара повлекување на сите руски војници, вклучително и оние од Крим и Донбас

  Францускиот претседател Емануел Макрон денеска одвоено разговараше со своите колеги од Русија и Украина, Владимир Путин и Владимир Зеленски. Решението за Украина е можно само...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img