7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кремљ ги нарече синоќешните протести „помали демонстрации“

Кремљ ги нарече синоќешните протести „помали демонстрации“

Полицијата уапси над 1.500 демонстранти во Русија, покажаа извештаи на руски организации за човекови права. Луѓето протестираа во голем број руски градови, откако претседателот...

Latest news

- Advertisement -spot_img