7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Крвавата трага на братучедот на Звицер кој го уби Вукотиќ: Жолтата смрт се прошири низ Европа

Крвавата трага на братучедот на Звицер кој го уби Вукотиќ: Жолтата смрт се прошири низ Европа

Радоје Живковиќ на Никшиќ или Жути, братучед и најдоверлив човек на еден од водачите на кавачкиот клан Радоје Звицер, според обвинителството на неколку земји,...

Latest news

- Advertisement -spot_img