5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

корона

Во последните 24 часа регистрирани се 34 болни од корона

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 223 тестови, а регистрирани се 34...

Короната опасно се заканува?!

„Ситуацијата излегува од контрола. Не можеме глава да кренеме од пациенти со ковид-19. Бројките на заразени што секојдневно ги соопштува Министерството за здравство се...

Регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19, починаа 2 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 772 тестови, а регистрирани се 72...

Новозаразени се 66 лица, оздравеле 115 пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 983 тестови, а регистрирани се 66...

САД: Патувањата и авиокомпаниите бараат укинување на тестирањето за ковид за вакцинирани

Најголемите американски авиокомпании и туристички компании побараа од Белата куќа да го укине задолжителното тестирање за Ковид 19 за вакцинирани патници во меѓународниот сообраќај...

Едно лице починало, а 21 се новозаболени од ковид-19

Едно лице починало, а 21 се новозаболени од ковид-19, соопшти денеска Министерството за здравство. Направени се 893 тестови, а регистрираните нови случаи се во Скопје – 15, Битола –...

99 нови случаи на ковид-19, пет лица починаа

Во последните 24 часа направени се 4.284 тестови, а регистрирани се 99 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство. Во Скопје има 54 новозаболени,...

Регистрирани се 127 нови случаи, две лица починаа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 127 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, две лица се починати, додека...

96 нови случаи на ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.688 тестови, а регистрирани се 96...

Регистрирани се 195 новозаразени со ковид-19, три лица починаа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.249 тестови, а регистрирани се 195...

Latest news

- Advertisement -spot_img