25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Компресорската станица под руска контрола

Компресорската станица под руска контрола

Украинскиот систем за пренос на гас ГТСОУ денеска соопшти дека „поради виша сила“ од утре ќе го прекине преносот на руски гас преку влезната...

Latest news

- Advertisement -spot_img