9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Ковачевски се сретна со Гутереш во ОН

Ковачевски се сретна со Гутереш во ОН

Премиерот Димитар Ковачевски оствари средба со генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, на која изрази благодарност за ангажманот на ОН во Република Северна Македонија...

Latest news

- Advertisement -spot_img