-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

кирилицата доминира само на гробиштата

Марковиќ: Неписмените користат латиница, кирилицата доминира само на гробиштата

Историчарот Предраг Марковиќ во интервју за РТС вели дека за да се заштити кирилицата во Србија мора да протестираме и поради тоа што на...

Latest news

- Advertisement -spot_img