9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кинески авиони и бродови утринава спроведоа вежби за симулација на напад врз главниот остров во Тајван

Кинески авиони и бродови утринава спроведоа вежби за симулација на напад врз главниот остров во Тајван

Кинески авиони и бродови утринава спроведоа вежби за симулација на напад врз главниот остров во Тајван, јави тајванското Министерство за одбрана, а пренесуваат британските...

Latest news

- Advertisement -spot_img