7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кинеските научници развија маска што го открива Ковид-19 во воздухот

МААЕ: Конкретни предлози за безбедната зона во Запорожје се на маса

Сега се водат „вистински преговори“ со Русија и Украина за воспоставување безбедна зона или зона без конфликт околу нуклеарната централа Запорожје, објави во средата...

Кинеските научници развија маска што го открива Ковид-19 во воздухот

Кинески истражувачи развија маска која ги предупредува корисниците на изложеност на ковид-19 или грип, пишува euronews. Сензорот вграден во маската успеа да ги открие вирусите...

Latest news

- Advertisement -spot_img