4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Кина не воведува санкции за Русија

Кина не воведува санкции за Русија, не го следи патот на САД и на ЕУ

Кина нема да се приклучи кон финансиските санкции што САД и ЕУ ги воведоа против Русија, соопшти денеска кинеската банкарска регулаторна комисија. Претседателот на кинеската...

Latest news

- Advertisement -spot_img