26.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кина го менува светот и претставува закана

Кина го менува светот и претставува закана

Документ за нова стратегија на НАТО под напливот на Кина која го менува светот и претставува закана за Алијансата, најави генералниот секретар Јенс Столтенберг...

Latest news

- Advertisement -spot_img