14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кентаки

Најмалку 16 загинати во епската бура во источниот дел на САД, можни се повеќе жртви

Бројот на загинати во источниот дел на Кентаки во петокот се искачи на најмалку 16 од поплавите предизвикани од „епската“ бура што потона домови,...

Latest news

- Advertisement -spot_img