7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

катедрала Св. Стјепан

Хакерски напад на катедралата ги разбуди Виенците

Жителите на центарот на Виена во средата навечер ги разбуди непрестајното ѕвонење на катедралата Св. Стјепан, што се должи на хакерски напад врз компјутерски...

Latest news

- Advertisement -spot_img