4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Карин Жан-Пјер: САД немаат индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје во војната со Украина

Карин Жан-Пјер: САД немаат индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје во војната со Украина

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер денеска изјави дека САД немаат индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје во војната со Украина. –...

Latest news

- Advertisement -spot_img