17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Канзас одлучи да го дозволи абортусот

Канзас одлучи да го дозволи абортусот

Граѓаните на американската сојузна држава Канзас синоќа на референдум се изјаснија против обидот за укинување на уставната заштита на правото на абортус. Парламентот на таа...

Latest news

- Advertisement -spot_img