14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Канадската влада

Канада мигрира 40 шумски бизони во Алјаска за да го спаси видот

Канадската влада објави дека одлучила да премести околу 40 шумски бизони од северна Алберта во Алјаска за да создаде доволно големо стадо од овие...

Latest news

- Advertisement -spot_img