25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Камчев се спогоди за случајот „Империја“ - Една година затвор и околу 6 милиони евра за државата

Камчев се спогоди за случајот „Империја“ – Една година затвор и околу 6 милиони евра за државата

Предметот „Империја“ за бизнисменот Јордан Камчев е завршен со спогодба. Ова го изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во...

Latest news

- Advertisement -spot_img