7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Кадиров одби мобилизација во Чеченија: „Веќе обезбедивме доволно војници“

Кадиров одби мобилизација во Чеченија: „Веќе обезбедивме доволно војници“

Кадиров одби мобилизација во Чеченија: „Веќе обезбедивме доволно војници“ Рамзан Кадиров, верен сојузник на Путин, рече дека нема да има мобилизација во Чеченија. Како...

Latest news

- Advertisement -spot_img