More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  Израел

  Медведев: Израел ќе ги уништи односите со Русија ако испрати оружје во Украина

  Заменик-претседателот на Советот за национална безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, го предупреди Израел дека ќе ги уништи односите со Москва доколку испрати оружје во...

  Израел се сеќава на 6-те милиони Евреи убиени во Холокаустот

  Во четвртокот во Израел се одржа комеморација за шест милиони еврејски мажи, жени и деца убиени од нацистите и нивните сојузници за време на...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img