7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Извлечени дел од ранетите војници од „Азовстал“ кои се префрлени на руска страна

Извлечени дел од ранетите војници од „Азовстал“ кои се префрлени на руска страна

Повеќе од 250 украински борци излегоа од опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол по тајните преговори за нивна евакуација. Украинската војска избегнува да го користи...

Latest news

- Advertisement -spot_img