2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Игуаните добија шеќер поради екотуризмот

Игуаните добија шеќер поради екотуризмот

Игуаните на Бахамите се претворија во душички со високо ниво на шеќер во крвта поради екотуристите кои ги хранат со грозје, велат научниците и...

Latest news

- Advertisement -spot_img