25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Змиски остров

Украинците потопија руски шлеп кој доставуваше оружје на Змискиот остров

Руски брод кој доставувал оружје на стратешки важниот Змиски остров бил потопен откако бил погоден од украински ракети, потврди воен претставник доцна во петокот. Руското...

Змиски остров: Историјата на карпата за која се умира

Островчето во западниот дел на Црното Море е место на жестоки борби меѓу украинските и руските војници. Наводно, Русите таму планираат да изградат вистинска...

Објавени сателитски снимки од Змиски остров, снимен ракетен напад?

Maxar Technology објави сателитски снимки кои покажуваат, според Си-Ен-Ен, дека руски брод во близина на островот Снејк избегал од украински проектили. Имено, според Си-Ен-Ен, на...

Latest news

- Advertisement -spot_img