5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

злато

Шверц на 225 килограми злато во вредност од околу 13 милиони долари од Москва бил спречен од царински агенти

Меѓународен заговор за шверц на 225 килограми злато во вредност од околу 13 милиони долари од Москва бил спречен од царински агенти, објави во...

Ескалацијата на војната води до хаос на пазарите: „Ситуацијата е крајно опасна“

Евентуалното прекинување на увозот на руска нафта и гас доведе до нагло зголемување на цената на овие извори на енергија. Еден барел нафта од...

Latest news

- Advertisement -spot_img