2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Земјата одобри распоредување на странски сили

Земјата одобри распоредување на странски сили

Словачкиот парламент одобри распоредување странски војници на НАТО во земјата, чиј број може да достигне 2.100. – Прво, ќе биде распоредена единицата „Засилено прогресивно присуство“...

Latest news

- Advertisement -spot_img