2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Зеленски не „поминува“ преку масакрот во Буча

Зеленски не „поминува“ преку масакрот во Буча

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја посети Буча, место каде веќе неколку дена пристигнуваат снимки и фотографии од телата на убиените цивили на улиците. Тој...

Latest news

- Advertisement -spot_img