8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Зеленски им се обрати на британските политичари

Зеленски им се обрати на британските политичари

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска преку видео врска одржа говор пред британските политичари, јави Би-Би-Си. Тој на пратениците во британскиот Парламент им кажа дека „им...

Latest news

- Advertisement -spot_img