7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

За изградбата на нов клинички нема да биде потребен закон

За изградбата на нов клинички нема да биде потребен закон

Министерот за здравство ќе го повлече од Собрание Законот за изградба на нов Клинички центар, дознава Сител. Беким Сали не планира градењето на големиот комплекс...

Latest news

- Advertisement -spot_img