8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ЗАШТИТА НА ВРСТА

Канада мигрира 40 шумски бизони во Алјаска за да го спаси видот

Канадската влада објави дека одлучила да премести околу 40 шумски бизони од северна Алберта во Алјаска за да создаде доволно големо стадо од овие...

Latest news

- Advertisement -spot_img